Херсонський хаб підсилює допомогу родинам з дітьми під час війни

Херсонський хаб для надання психосоціальної підтримки батькам та дітям розпочав свою роботу. В часи прифронтового положення нашого міста родини, постраждалі внаслідок війни, можуть отримати тут різноманітну допомогу. 

У хабі облаштоване просторе приміщення для роботи з родинами, де відвідувачам пропонують послуги з підтримки психічного здоров'я та психосоціальної допомоги. У центрі працюють соціальний працівник, психолог, логопед та адміністратор. 

Задача хаба – надати основні інтегровані послуги, підсилити систему захисту дітей та існуючі служби надання соціальних послуг, заповнюючи критичні прогалини. 

У хабі відвідувачі знайдуть:

Психосоціальну підтримку дітей: ігрові та спортивні заходи, арттерапію, заняття з мінної безпеки, групові та індивідуальні консультації

Соціальний супровід родин (кейс-менеджмент) 

Перенаправлення на доступні соціальні, медичні та інші послуги

Батьківський клуб з позитивного виховання (лекції та тренінги)

Послуги логопеда

Наразі хаб працює в Херсоні, відкриття ще трьох просторів очікується у селах Надеждівка, Лиманець та Чорнобаївка. Хаб функціонує в межах спільного проєкту ХОЦ “Успішна жінка” та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади.

Ірина – соціальна працівниця херсонського хабу, з початку війни вона координує діяльність центру гуманітарної та психосоціальної підтримки для сімей з дітьми. Ключовим завданням роботи простору Ірина вважає стабілізацію емоційного стану дитини.  “Дітям потрібне спілкування, потрібно їх витягувати зі страхів та переживань. Необхідно вкладати всі свої сили у формування їхньої особистості та створення навичок спілкування дітей між собою”, – каже Ірина. 

У хабі працює додатковий простір – майстерня “Сам собі дизайнер”, де діти можуть брати участь у творчих заняттях з елементами арттерапії.  Напередодні нового року фахівці хабу провели низку групових заходів для дітей з батьками, аби подарувати родинам святковий настрій. Тим часом закінчується облаштування додаткового приміщення в укритті, аби не переривати заняття навіть під час повітряної тривоги. 
У межах проєкту ХОЦ “Успішна жінка” також співпрацює з міською владою Херсона, яка надала приміщення для хабу, а також громадською організацією “Об’єднані любов’ю до дітей" та Херсонським міським центром “З любов’ю до дітей”, який опікується 3 460 родинами, які вже можуть отримати психосоціальну допомогу у хабі.  
Робота з родинами - це коли бітьки і діти займаються разом. 

З питань роботи хаба ви можете звернутися за телефоном: соціальний працівник хабу,  Ірина, +38 095 749 96 33 

Галина Бахматова 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи