Новий проект у Високопільській громаді: громадські хаби

 

26 березня 2024 року відбулася  ознайомча зустріч громадських експертів та представників Високопільської   територіальної  громади з теми «Партнерство влади і громади заради відновлення «Діємо разом!»  Експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень  (ПЦПСД)  презентували  новий проект та його заходи. 
В Високопільській громаді  вперше починається проект   щодо підвищення рівня залучення громадян до процесів відновлення та реконструкції в громадах, задля синергії влади та громади, заради соціальної згуртованості людей  у проєктах відбудови та відродження громади.  Різноманітні заходи з цієї направленості  будуть  проводитись в постійно діючому Громадському хабі.  Наразі триває процес закупівель необхідного обладнання для новоствореного хабу. 
Володимир Молчанов, керівник проекту, розповів про заплановану діяльність  щодо відновлення Бериславської громади на найближчі місяці.  Ось перелік того, що буде зроблено  експертами  проекту ПЦПСД разом з владою та громадою: 

1. Діагностика стану громадянського суспільства та прозорості влади на підставі моніторингу місцевих ЗМІ, офіційних сайтів та соціальних мереж.
2. Створення Діалогової групи.
3. Визначення та пріоритезація на засіданнях діалогової групи  шести основних проблем відновлення громади; напрацювання шляхів вирішення проблем та проєктів необхідних документів.
4. Відбір серед учасників діалогової групи та підготовка громадських експертів з відновлення шляхом проведення 4-х тренінгів: засади відновлення; бюджетний процес, громадський контроль за публічними закупівлями та підвищення якості послуг в громаді.
5. Узгодження і адвокація напрацьованих пропозицій діалогової групи; коучінг діяльності громадських експертів.
6. Допомога в облаштуванні комплектації громадського хабу.
26 березня 2024 року відбулося підписання Меморандумів  з військовими  адміністраціями Бериславської та Високопільської громад   про співпрацю і  зобов’язання влади щодо надання приміщень для Громадських хабів та їхнього цільового призначення після закінчення проекту. Також військові адміністрації гарантували  сприяння в проведенні всіх заходів проекту, предметний розгляд напрацьованих Діалоговою групою пропозицій,  та врахування в планах відновлення  отриманих під час обговорень пропозицій громадськості. Меморандуми підписали  Олександр Алчієв – голова Бериславської військової адміністрації, Костянтин Стародумов – голова  Високопільської ВА, з боку ПЦПСД – керівник проекту Володимир Молчанов. 
Інформація про проект

Бериславська міська та Високопільська селищна громади  будуть працювати разом з експертами  Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень (ПЦПСД) над процесами раннього відновлення на звільнених територіях України  при потужному посиленні громадської участі.  «Раннє відновлення»  - це  підтримка звільнених територій, які знаходилися під російською окупацією протягом певного періоду часу з початку повномасштабного вторгнення та реагування на першочергові потреби населення деокупованих територій для забезпечення громадського порядку, безпеки та надання ключових послуг населенню. Активне сприяння в реалізації проекту надають  Бериславська та Високопільська військові адміністрації: вони  надають  приміщення для Громадських хабів, які стануть майданчиками для налагодження діалогу та співпраці громадян, органів місцевого самоврядування та бізнесу задля посилення громадської участі у процесах відновлення. Метою спільної діяльності громад та експертів ПЦПСД   є залучення жителів обраних громад до процесів відновлення шляхом створення постійно діючих діалогових груп як платформ співпраці влади та громадськості,  а також підняття їхнього фахового рівня.

Причорноморський центр (ПЦПСД)  має успішний досвід співпраці з громадами Херсонської області: це і експертна допомога в розвитку громад (розробка стратегічних документів, програм розвитку та відновлення),  і залучення громадян до прийняття рішень задля побудови діалогу між владою та громадськістю,  і розв’язання конфліктів. 

Проєкт «Партнерство влади і громади заради відновлення «Діємо разом!» впроваджується в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.

Галина Бахматова

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи