В Бериславі створено першу на території Херсонської області Раду внутрішньо переміщених осіб


На Херсонщині створено першу раду внутрішньо переміщених осіб 
 
В Бериславі створено першу на території Херсонської області Раду внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Рада є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, метою якого буде вирішення проблемних питань, пов’язаних із реалізацією державної та місцевої політики у сфері захисту внутрішньо переміщених осіб, сприяння їхній інтеграції на території Бериславської міської територіальної громади, підтримки з боку громади в процесі інтеграції ВПО та залучення їх до процесів прийняття рішень. Діяти вона буде при міськвиконкомі. 
 
Бериславська міська військова адміністрація затвердила Положення та склад ради, до якої увійшли заступники міського голови, начальник відділу соцзахисту, співробітники  мерії та військової адміністрації, громадські діячі та ВПО.  
 
В Положенні  описані робочі завдання ради, серед яких основними  є сприяння   реалізації громадянських та політичних прав ВПО, у тому числі конституційного права на участь в управлінні державними  справами, забезпечення прав на свободу зборів, залученню вразливих груп  тощо.  
 
Рада буде  захищати права ВПО, надавати міському голові для  розгляду пропозиції, висновки, аналітичні матеріали та проєкти НПА  щодо вирішення питань у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб. 
 
Члени Ради ВПО будуть інформувати громадськість про свою діяльність, ухвалені рішення та стан їхнього виконання. 
 
До роботи Ради будуть залучені  зовнішні експерти (науковці, представників інститутів громадянського суспільства, громадських, благодійних організацій).  
 
До кінця поточного 2023 року експерти громадської організації Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень в рамках проекту «Сприяння соціальній інтеграції ВПО в громадах Херсонської області» (за підтримки Міжнародного фонду Відродження )зроблять діагностику стану ВПО в Бериславській громаді Херсонської області, з’ясують їхні першочергові потреби, виявлять найбільш активних переселенців. Методами дослідження стануть ознайомчі візити, фокус-групи, моніторинг ЗМІ та соціальних мереж, інформаційні запити до місцевої влади.  
 
Одночасно з дослідженням буде проводитись і навчання та активізація громадян  на двох інтеграційних тренінгах для представників влади та ВПО, з залученням місцевих активістів, які виїхали в безпечні регіони України. 
 
Інституційна підтримка буде організована у форматі спільної розробки пропозицій щодо вирішення соціальних проблем, які  потім будуть затверджені Бериславською міською військовою адміністрацією як НПА.  Всі підготовані пропозиції будуть передані для врахування керівникам військової  адміністрації.  
 
Таким чином, за цим пілотним проєктом першої в нашій області ради ВПО будуть створені умови для соціальної інтеграції ВПО і в  інших громадах правобережжя Херсонщини, в тому числі і для майбутніх переселенців, якы неодмінно будуть після звільнення лівобережжя.  

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

Галина Бахматова 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи