Один чи два сільських комітети? Відповіді шукали на робочій нараді зі створення ОСНів в Кочубеївській громаді

 

Наприкінці робочого тижня відбулась інтерактивна робоча нарада з питання створення органів самоорганізації населення в селах Кочубеївської громади  – Новобратському та Наталиному. Крім членів ініціативної групи та керівництва громади, до наради долучились експерти Причорноморського центру політичних і соціальних досліджень, та спеціально запрошені гості: керівник Асоціації сприяння самоорганізації населення Олексій Колесніков, його заступник В’ячеслав Кіщенко та представник Херсонської обласної державної адміністрації – начальник Управління внутрішньої та інформаційної політики, Артем Сопов. 

Ініціатори хотіли б створити один комітет на два села, адже в минулому Новобратське та Наталине було одним селом, і сьогодні, фактично, мають спільну інфраструктуру. Створення спільного ОСН, з передачею сільською радою певних повноважень, на думку активістів, дозволило б вирішити низку нагальних питань. Та є певні правові перепони.

Олександр Колесников відразу ж зазначив, що створення одного комітету на два села буде порушенням закону «Про органи самоорганізації населення». Тому краще подумати, або створити окремі комітети, або спочатку один, як «пілот», в селі з більш розвинутою інфраструктурою. І поки не поспішати з делегованими повноваженнями, адже комітет має набратись досвіду.

 

Процес роботи над створенням ОСНів в Кочубеївській громаді триває. На найближчій сесії сільської ради буде затверджене Положення про ОСН, а ініціативна група має вирішити, яким буде формат майбутнього комітету.   

Зі свого боку представники Причорноморського центру готові надавати організаційну та методичну допомогу громаді у створенні та розвитку ОСН.

Контакти ГО «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень»:  

Херсон, Придніпровський узвіз, 1 оф. 8, тел. +38 0552 34442, факс +38 0552 34442 

За постійними оновленнями роботи організації можна слідкувати за посиланням:

На веб-платформі www.pcpsd.org.ua

В соціальній мережі www.facebook.com/pcpsd.org.ua

 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety .

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи