Про організацію

 

Передісторія:

Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень був створений в грудні 2006р., але передісторія організації уходить своїм корінням в середину 90-х років, коли група молодих людей, яких цікавили питання політики та турбували проблеми розвитку регіону об’єднались в організацію Асоціація молодих херсонських політологів та політиків, яку очолив Олександр Мошнягул.

В 1996 році вдалось те, що дуже важко зробити зараз, об’єднати молодих політиків, вчених з гуманітарних дисциплін, які належали до різних політичних партій та притримувались різних ідеологій. 

Результатом співпраці була низка цікавих заходів: започаткування постійно діючого круглого столу по обговоренню найважливіших проблем країни та регіону, семінари для депутатів місцевих рад,  видавництво власного інформаційного бюлетеня «Утро» (редактор Дементій Білий).  

Вже тоді молоді херсонські аналітики надавали свої пропозиції щодо покращення тих чи інших рішень місцевої влади.

В середині 2000-х років ідея об’єднання аналітиків регіону, незалежно від їх політичних поглядів знов набрала актуальності. Колишні лідери Асоціації вирішили створити на тих же принципах нову організацію. 

Так був створений позапартійний Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень, головним завданням якого було вивчення найбільш проблемних питань розвитку регіону та розробка пропозицій щодо їх вирішення.

Для досягнення поставлених завдань його активісти проводять різноманітні заходи:

  • круглі столи та конференцій фахівців з різних питань;

  • громадські обговорення результатів досліджень, із запрошенням представників громадськості, об’єднань громадян за місцем проживання;

  • проведення моніторингів, громадських експертиз місцевих нормативних актів, цільових програм, розробка пропозицій щодо їх вдосконалення, розробка та впровадження власних нормативно-правових актів;

  • проведення опитувань громадської думки з питань які досліджуються;

  • підготовка та видання аналітичних звітів та посібників на підставі результатів досліджень.

Для широкого висвітлення результатів досліджень ми активно співпрацюємо із ЗМІ.   

Нашим постійним партнером є  сайт «Політична Херсонщина» та газета «Вільний вибір».

Експерти організації:

Олександр Мошнягул, політолог, засновник та керівник Центру.

Наталія Богренцова, обласний координатор всеукраїнської експертної мережі, психолог, експерт з медіа.
Віктор Іванушкін, фаховий юрист, в минулому 1 заступник начальника Херсонського обласного управління юстиції, депутат Херсонської міської ради 6 скликання
Дємєнтій Бєлий, експерт з політичних питань, редактор інформаційно-аналітичного видання «Політична Херсонщина».
Олександр Токаленко, фаховий юрист.
Володимир Молчанов, економіст, фінансовий директор регіональної кампанії «Теплотехніка».
Володимир Макуха, депутат Херсонської міської ради 4 скликання, провідний експерт з питань ЖКГ.
Максим Єлігулашвілі, експерт з питань молодіжної політики та євроінтеграції, викладач Регіонального інституту післядипломної освіти
Віталій Міронець, депутат Новокаховської міської ради 6 скликання, підприємець. Експерт з питань підприємницької діяльності
Олег Лиховид, депутат Скадовської міської ради чотирьох скликань, експерт з питань розвитку місцевого самоврядування.

Наші досягнення:

За час своєї діяльності Причорноморський центр власними силами та. в партнерстві з іншими організаціями реалізував низку проектів, які стосувались проблем розвитку регіону та мали  важливе соціальне значення. Зупинимось на найважливіших з них.

2006 - 2008 роки. Участь у розробці обласної молодіжної публічної політики.

Вперше була широке проаналізована ця сфера діяльності обласної місцевої влади, після цього експерти організації запропонували зміни до обласної програми «Молодь Херсонщини». Ініціатором став Молодіжний центр регіонального розвитку. Наші експерти стали його партнерами. Ідея була підтримана Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Херсонської облдержадміністрації. Зміни були обговорені в усіх районах області та доведені депутатам Херсонської обласної ради. На жаль, тогочасна облдержадміністрація відмовилася від запропонованих змін

З 2007 року розпочинається напрям роботи по поліпшенню житлово-комунального господарства та підвищення контролю за його використанням та використанням комунального майна територіальних громад.

Це був початок низки проектів по реформуванню житлово-комунального сектору регіону, який ми реалізуємо в партнерстві з іншими громадськими організаціями.   
 

2007 р. Проект «Громадськість за законне та прозоре використання коштів та майна громади міста Херсон»

Експертами Центру було проаналізовано стан використання коштів та майна громади та розроблені пропозиції щодо покращення міських положень про оренду земельних ділянок та об’єктів комунальної власності.

Результати дослідження підхопила місцева преса, яка  влаштувала справжній тиск на владу. Відразу ж на сайті Херсонської міської ради з’явились деякі документи, які до цього ми не могли отримати за інформаційними запитами, через деякий час депутати все ж таки прийняли рішення про продаж та оренду землі на підставі конкурсу та оренди.

2008 рік проект  «Громадськість за підзвітність  влади в Херсоні  (моніторинг  депутатських обіцянок покращити  стан житлових будинків».

Було проведено дослідження стану багатоповерхівок міста та виявлено причини незадовільного стану надання житлово-комунальних послуг. В 2009 році було розроблено проект рішення Херсонської міської ради «Про затвердження порядку здійснення контролю з боку будинкових комітетів за обсягом та якістю надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». На жаль при розгляді цього питання на сесії міськради не вистачило всього трьох голосів депутатів. 

2010 - 2013 рр. Після невдачі ми не полишили цю справу. Ми зосередили наші зусилля на розробці процедур контролю громадськості за використанням коштів під час капітального ремонту багатоповерхових будинків за рахунок міського бюджету. Після кількарічного процесу проект нашого рішення був підтриманий депутатами, які доопрацювали його та весною 2013 р. проголосували "за". Відтепер мешканці будинків, будинкові комітети можуть контролювати хід та якість капітальних ремонтів.

2010 - 2013 рр. "Концепція парків та скверів":   в 2010 році на хвилі кампанії захисту дубового гаю, експерти нашої організації разом із колегами з інших громадських організацій розробили концепцію розвитку парків та скверів у Херсоні та Новій Каховці. Після кількох років обговорення та спроб, депутати Херсонської міської ради прийняли нашу концепцію розвитку парків та скверів.

З 2008 р. розпочинається робота по підготовці активних членів територіальних громад для більш свідомого використання своїх прав для розвитку місцевого самоврядування. Ми проводимо навчання, підтримуємо місцеві ініціативи, надаємо консультації, випускаємо методичні посібники для депутатів, членів органів самоорганізації населення, активістів громадських організацій.

2008 рік проект «Влада та громада, від протистояння до співпраці».

Експерт організації, депутат Скадовської міської ради Олег Лиховид розробив посібник «Магдебурзьке право», в якому було проаналізовано законодавство, яке стосується місцевого самоврядування, визначені головні проблеми його застосування.

Експерти Центру в обраних районах області були проведені семінари для депутатів місцевих рад та громадськості з питань збору проблем та активізації місцевих громад.

2013 р. Відкрито ресурсний Центр Органів самоорганізації населення 

Ми завжди намагаємося працювати в коаліції з іншими громадськими організаціями, в партнерстві. Наша організація входить до Херсонської мережі Громадської Асамблеї України, Керівник центру очолює комітет Громадської ради при Херсонської облдержадміністрації з питань прав людини та підзвітності влади. З січня 2013 р. ми розпочали формування Мережі активних громадян, мета якої - локальні позитивні зміни.  

 

З річними звітами організації можна ознайомитися за посиланням:

 

Контакти ГО «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень»:  

Херсон, Придніпровський узвіз, 1 оф. 8, тел. +38 0552 34442, факс +38 0552 34442 

За постійними оновленнями роботи організації можна слідкувати за посиланням:

На веб-платформі www.pcpsd.org.ua

В соціальній мережі www.facebook.com/pcpsd.org.ua

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи