Тягинська громада Херсонської області на шляху відновлення: досягнення та перспективи проекту залучення громадян до відбудови

Прес-реліз

Комплексний детальний План відновлення Тягинської громади розроблено та прийнято до виконання. Рік тому стартував проект «Сприяння залученню жителів Тягинської громади до процесів відбудови», розроблений громадською організацією «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень» в рамках Програми "Демократія і належне врядування"  Міжнародного фонду «Відродження». Експерти проекту Володимир Молчанов, Дементій Білий та Олег Дядюн презентували  результати та перспективи проекту. 

Досягнута мета проекту: сприяти швидкому та ефективному відновленню Тягинської сільської громади Херсонської області шляхом активного залучення жителів до розробки та широкого обговорення відповідних програмних документів. 

Подолані головні виклики, такі, як низький рівень залучення громадян до прийняття рішень та  формальне ставлення до розробки планів відновлення.  

Важливі особливості Плану відновлення громади та складових Цільових програм демонструють великі можливості: 
- План базується на широкому опитуванні громадської думки в частині як умов повернення ВПО, так і бачення майбутнього громади, вибору  першочергових конкретних напрямків, галузей і об'єктів відновлення або розвитку;  
- План у своєму фінансовому забезпеченні передбачає пріоритетність міжнародного донорського фінансування над коштами державного і місцевого бюджетів, що дозволить  уникнути бюрократії і втрат часу, дасть змогу  розпочати частину заходів  ще до покращення безпекової ситуації; 
- План заснований на ідеї урбаністичної громади з поєднанням переваг сільської природи, міського комфорту і відновлювального та дбайливого ставлення до оточуючого середовища;
- План передбачає фінальне планування заходів із максимально можливим рівнем консультацій із громадськістю, результати яких визначатимуть галузі і території пріоритетного розвитку, тарифи на традиційні і нові комунальні послуги, параметри оптимізації соціальної сфери; 
- в Плані закладено сприяння розвитку нових різноманітних видів економічної діяльності, в тому числі  з допомогою запропонованих експертами  ПЦПСД ноу-хау, на основі унікальної історичної спадщини та інших переваг громади. 

Впевненість експертів ПЦПСД  про реальну можливість залучити міжнародне фінансування, окрім державного,  вже почало підтверджуватись:  Тягинська громада отримала пропозицію від міжнародної організації, яка бажає профінансувати окремі екологічні заходи, передбачені Планом відновлення  і розробленою на його виконання Цільовою програмою захисту довкілля. 
Представниця новоствореної партнерської громадської організації Тетяна Борисенко  запропонувала використовувати можливість швидкої реалізації окремих заходів економічної частини плану на підставі вже наявного досвіду в інших громадах, яким пощастило опинитися глибше в тилу. 
Голова сільської військової адміністрації  Микола Яценко підкреслив інноваційний характер запланованого відновлення: не повертати той стан, який був до вторгнення і який згадується мало не як "золотий вік", хоч би яким депресивним і безнадійним не був  той минулий стан насправді, а можливість будувати нову сучасну розвинуту громаду, на нових соціально-економічних принципах.
Таким чином, Тягинська громада вже долучилася до загальноукраїнських процесів відновлення держави в кожному населеному пункті за допомогою громадських експертів та міжнародних донорів. 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».             

Галина Бахматова 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

АНОНС. Тягинська громада затверджує План відновлення

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи

Тягинська громада Херсонської області працює над відновленням: демократія участі