АНОНС. Чергова Платформа громадської участі у відновленні Бериславської громади

АНОНС-ЗАПРОШЕННЯ

15 грудня  2023 року, о 12.00  відбудеться  робоча зустріч Платформи громадської участі у відновленні Бериславської  громади з тем розвитку  соціальної сфери, освітніх та соціальних послуг. 

Робоча група з питань розробки і  реалізації Плану відновлення та розвитку Бериславської міської територіальної громади та громадська організація Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень (ПЦПСД) запрошують представників влади, громадських організацій,  ініціативних груп, активістів громади, журналістів, волонтерів та всіх зацікавлених взяти участь в обговоренні важливих тем повоєнного відродження Бериславської громади в форматі «СВІТОВОГО КАФЕ». 

Завдання «Світового кафе»: залучити бажаючих громадян Бериславської громади долучитися до висловлювання нових ідей, які могли б знайти своє відображення в  проектних картках, спонукати до активної участі мешканців громади щодо обговорення проблем громади та пошуку шляху вирішення.

Порядок денний роботи Платформи:

1. Створюємо контекст:  зрозуміло й чітко  формуємо цілі та завдання бесіди, мета  якої - спільний пошук шляхів і перспектив у вирішенні злободенних  питань, розбираємо важливі аспекти проблеми та ключові питання. 
2. Фіксуємо думки кожного учасника. Поєднуємо те, що здається  непоєднуваним: різноманітні ідеї та точки зору від учасників з різних професійних сфер, звертаємо увагу на успішний особистий досвід, інсайди та досягнення кожного учасника. 
3. Збираємо разом результати роботи всіх груп,  які наочно представляють фасилітатори, в єдиному об’єднаному колі  обговорюємо презентації та активізуємо  колективний інтелект.

Фасилітатори трьох груп: Яна Яковлєва – директор Будинку культури; Тетяна Борисенко – перший заступник міського голови; Маргарита Гришко – в.о. начальника відділу соціального захисту. 

Концепція «Світового кафе»: Світове кафе – альтернативний формат обговорення питань у групі. Метод відомий уже понад 20 років. Акцент робиться на спілкуванні між учасниками і на продукуванні нових думок та ідей, це розмова про суть справи в неофіційній обстановці. Запорука успіху – невимушена атмосфера,  що сприятиме творчому зростанню та розвитку учасників.  Учасники розсідаються за окремими столами,  одна людина бере на себе роль «господаря» столу, а решта – «запрошені гості». Через визначений відрізок часу «гості» переходять за інші столики, а «господар» залишається на своєму місці і розповідає новоприбулим «гостям» про те, що обговорювала попередня група. Нові «гості» доповнюють уже сказане своїми коментарями. 

Модератор Платформи:  Галина Бахматова – інформаційний менеджер ПЦПСД 
З питань участі звертайтесь до:  Олег Дядюн, менеджер ГО ПЦПСД,  +38(066)7895089    
Маргарита Гришко,  в.о. начальника відділення соціального захисту населення,  +38(066)552 79 13

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ЩОДО ПРОЕКТУ ДІАЛОГОВИХ ПЛАТФОРМ

Мета:
сформулювати аспекти та напрямки процесу відновлення в  громаді та обговорити їх.  Формування свідомості та відповідальності за місце, де живеш, розуміння важливості участі громадян у процесах відновлення (як при плануванні, так і реалізації планів/стратегій відновлення) у жителів пілотних громад Чернігівської, Харківської, Луганської, Миколаївської та Херсонської областей.  Спільні обговорення влади та громади сприяють  скоординованому внеску громадянського суспільства в проекти реконструкції та відновлення регіону,  врахуванню  потреб та побажань. Пріоритетні чи нові теми та порядок денний зустрічей генерують разом  місцеві регіональні експерти у співпраці з місцевими жителями та активістами.

Реконструкція території: окрім фізичної та матеріальної складової, має включати також і  соціальну, духовну, культурну  реконструкцію та відродження громади. 

Адвокація на національному рівні: презентація аналітичних записок та участь у заходах Міністерства розвитку інфраструктури України щодо реконструкції та відновлення, а також прозорості та підзвітності місцевої влади сприятиме процесу залучення скоординованого внеску громадянського суспільства до проектів реконструкції.

Методика роботи Платформи: Територіальні громади України по-різному постраждали від російського вторгнення, але спільним для них є потреба в ранній реконструкції та відновленні життя громад. Комплексне відновлення є орієнтованим на громадян, тобто людино-центричним. Територіальні громади розробляють комплексні програми відновлення і саме процес участі громадянського суспільства, бізнесу, інших зацікавлених сторін є важливим для забезпечення того, щоб різноманітні представники були змістовно включені та почуті. 

З початку повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну звична взаємодія органів влади всіх рівнів з інститутами громадянського суспільства та процес залучення громадян до прийняття рішень суттєво змінилися.  Разом з тим, національне законодавство, воєнний стан та обмеження, пов’язані з ним, не забороняють повної участі громадян у місцевому самоврядуванні. Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування».  Залежно від рівня безпеки і можливостей кожного регіону можна використовувати гнучкі форми участі: електронні консультації, дистанційні конференції, онлайн опитування мешканців тощо. Це сприятиме збереженню та забезпеченню громадської участі у процесі відбудови громад, а також взаємодії «знизу-вгору» під час процесу відновлення в Україні.  

Принципи створення Платформи громадської участі
у відновленні громади: залучення громадян, посилення демократії, співпраця та партнерство, стійкий розвиток, освіта та підвищення обізнаності, інновації, адвокація, сприяння соціальній справедливості, забезпечення ресурсів, створення позитивного соціального впливу, розвиток між секторального діалогу,  підтримка культури участі, відновлення соціальних зав’язків в громаді, гендерна рівність, інклюзивність. 

Концептуальні завдання по цільовій аудиторії:

Допомогти місцевій владі та громаді  усвідомити відповідальне ставлення до залучення громадян в процес прийняття рішень, зокрема при плануванні та реалізації планів/стратегій відновлення громад під час воєнного/після воєнного стану.  
Зміцнити співробітництво між місцевою владою, жителями і громадськими організаціями під час відновлення територіальної громади.  
Посилити комунікацію між владою та громадою для максимального залучення жителів громади у процеси розробки та ухвалення рішень на місцях. 

Захід зорганізується завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Ефективність процесів відновлення та відбудови в Україні через забезпечення участі громадян», який виконує ГО «Центр Доброчин» у партнерстві з громадським  організаціями «Громадська ініціатива Луганщини», «Фонд розвитку міста Миколаєва», «Чугуївська правозахисна група» та «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень» (Херсон).

Галина Бахматова 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи