Херсонці отримали документальну базу для самоорганізації населення - депутати прийняли Положення про ОСН

На останній сесій Херсонської міської ради, яка відбулася 25 березня, більшістю депутатських голосів було прийнято "Положення про органи самоорганізації населення у м.Херсоні" – документ, який визначає загальні принципи самоорганізації населення в м. Херсоні, форми створення та діяльності ОСН, їх повноваження, права та гарантії їх здійснення.

Шлях до прийняття цього важливого для самоорганізації міста Херсона документу розпочався ще з другої половини 2013 року, коли експерти херсонського Ресурсного центру на чолі з юристом Олександром Токаленко розробили Положення. У 2014 році документ був винесений на розгляд міським головою Володимиром Миколаєнко, та його обговорення викликало дискусію у депутатів.

Мабуть, тоді політики ще не прийшли до розуміння важливості самоорганізації в місті, і, незважаючи на переконливі доповіді експертів Ресурсного центру на комісіях, на сесії для прийняття «Положення про органи самоорганізації населення у м.Херсоні» не вистачило декілька голосів.

Хоча вже на початку 2015 року депутати минулого скликання прийняли не менш важливі у тому числі для ОСН документи – «Програму сприяння розвитку громадянського суспільства у м Херсоні на 2015-2016 роки» та «Порядок проведення конкурсу з реалізації в м.Херсоні ініціатив інститутів громадянського суспільства»

А «Положення про органи самоорганізації населення» продовжило свій шлях в новому скликанні міської ради, і цього разу успішно. За основу був взяте одеське Положення, розроблене експертами Всеукраїнської асоціації самоорганізації населення. 

26 січня 2016 року експерти Ресурсного центру проект Положення винесли на розгляд Громадської ради при Херсонському міському голові, яка підтримала документ та передала меру. Потім разом з представниками херсонського Ресурсного центру проект Положення пройшов через всі депутатські комісії. 

Незважаючи на нові обличчя в депутатському корпусі, і цього разу не обійшлося без дискусій, питань, уточнень. Довелося підключити «важку експертну артилерію». За запрошенням керівника Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії Олександра Мошнягула в Херсон приїжджала голова правління Асоціації сприяння самоорганізації населення Тетяна Кірілова, яка в живому спілкуванні намагалася переламати негатив з боку депутатів-«ОСНоскептиків».

Варто також зазначити, що важливу роль в прийнятті Положення зіграв круглий стіл з теми "Проблеми розвитку місцевої демократії, самоорганізації населення в м.Херсоні", який відбувся 21 березня за участі громадських діячів, депутатів міської та обласної рад, представників квартальних комітетів Херсона, експертів. Однією з проблем розвитку самоорганізації в Херсоні була названа відсутність Положення про ОСН, і вже 25 березня на сесії міськради воно було прийнято. 

Сподіваємося, що прийняття "Положення про органи самоорганізації населення у м.Херсоні" буде корисним як для громадян міста, так і для міської влади, результатом чого стане підвищення активності населення, створення нових ОСНів та покращення якості життя на місцях, а значить – в країні загалом. 

Відмітимо, що Положення було розроблене за підтримки міжнародного фонду «Відродження».


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи