Громадськість знову починає моніторинг депутатської роботи

Місцеві вибори 2015 року не за горами, а, отже, депутати вже активізувалися й розпочали підготовку до передвиборної кампанії. На Херсонщині будуть вибирати депутатів міської, обласної рад, рад районних центрів. Скоро нас знову накриє хвиля обіцянок, бігбордів та листівок зі старими та новими обличчями. Але чи заслуговують депутати поточної каденції представляти інтереси народу ще 5 років? Чи ефективно вони працювали?

Активісти місцевих громадських організацій в Херсонській області спільно з експертами Херсонської обласної організації Комітету виборців України розпочинають проект «Моніторинг депутатської діяльності в 2015 році: підсумки каденції», в рамках якого будуть збирати, систематизувати, аналізувати, давати оцінку виконання депутатами Херсонської міської та обласної рад, Новокаховської, Каховської, Скадовської та Цюрупинської рад своїх передвиборних програм, реалізації депутатських обов'язків по роботі в місцевій раді та на округах з виборцями, перевіряти процедури депутатських прийомів, їх звітності і т.д.
Про мету проекту розповів один з експертів Дементій Бєлий.
«По-перше,, ми хочемо зібрати і узагальнити інформацію про виконання депутатами місцевих рад Херсонської області своїх передвиборчих обіцянок, а також обов'язків у раді та на окрузі, активність роботи з виборцями в 2015 році і за всі 5 років їх депутатської каденції. По-друге, посилити громадянське суспільство в Херсонській області в 2015 році (і на майбутнє) через розвиток механізму громадського контролю над діяльністю депутатів. По-третє, зібрати і проаналізувати обіцянки кандидатів і політичних партій, які братимуть участь у місцевих виборах», - розповів Дементій Васильович.
Так, напередодні дня голосування виборці будуть проінформовані про аналіз реалістичності обіцянок тих, хто бере участь у виборах. А після виборів експерти опублікують систематизовані обіцянки для фіксації суспільної уваги на планах і обіцянках нового депутатського корпусу для більш ретельного контролю виборцями над роботою депутатів.
«Даний проект буде складним, аналітичним і узагальнюючим, оскільки моніторинг буде проводитися як за 5-ий рік роботи депутатів, так і за всі п'ять років роботи рад даної каденції. Буде також проведено моніторинг і кандидатів, які братимуть участь у місцевих виборах», - розповів один з провідних експертів проекту Олександр Мошнягул («Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень»).
В рамках програми експерти будуть відвідувати місця прийому депутатів, сесії та постійні депутатські комісії, відправлятимуть інформаційні запроси щодо результатів виконаних програм, буде здійснений моніторинг ЗМІ та офіційних сторінок рад, буде проведено соціологічне опитування виборців (як вони оцінюють роботу депутатів) та зроблена масштабна аналітична робота.
Нагадаємо, що у 2013 році ХОО КВУ разом з партнерами проводила схожий моніторинг роботи депутатів, що призвело до певних позитивних змін – підвищилася якість роботи депутатів з виборцями (депутати стали більш відповідально ставитися до своїх річних звітів), з експертами проекту почали спілкуватися секретарі міських рад, лідери фракцій, яким, як виявилося, не байдуже, як вони будуть виглядати в результатах моніторингу громадськості.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи