Новини партнерів: моніторинг результатів реформи законодавства про місцеві вибори проведуть експерти з Херсонського КВУ


Громадські експерти дослідять роботу депутатів місцевих рад та на основі отриманих результатів підготують свої рекомендації та пропозиції до національного законодавства.У Волинській, Донецькій, Закарпатській, Херсонській та Чернігівській областях розпочинається реалізація проекту «Рік після виборів: моніторинг результатів реформи законодавства України про місцеві вибори». В кожному регіоні моніторинг буде охоплювати три місцеві ради (обласну раду, міську раду обласного центру, міську раду райцентру) зі складу яких, на основі випадкової вибірки, буде визначено депутатів – об’єктів дослідження.

Період, що минув від місцевих виборів, дає можливість провести оцінку результатів місцевої виборчої реформи. Це особливо актуально в переддень застосування змішаної системи виборів й на національному рівні. 

Ключові питання, заради яких наче б то відбулося реформування законодавства про місцеві вибори — це необхідність забезпечити представництво громадян України у органах місцевого самоврядування, поєднати персональну відповідальність депутатів та потужний потенціал політичних партій, таким чином, щоб місцеві ради були спроможні вирішувати актуальні, поточні проблеми, які виникають на місцевому рівні, в інтересах територіальних громад, а також посилити зв’язок депутатів з виборцями.

За результатами проекту буде оцінено відповідність результатів реформи законодавства про місцеві вибори 2010 року заявленим попередньо очікуванням. Також в рамках проекту планується дослідити наскільки зміни виборчої системи на місцевих виборах вплинули на рівень виконання депутатами закону «Про статус депутатів місцевих рад».

Проект реалізовується Луцькою міською громадською організацією «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» спільно з Лабораторією законодавчих ініціатив в партнерстві з організаціями-учасницями Мережі підтримки реформ за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
Участь в реалізації проекту беруть:
- Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України»;
- Карпатське Агентство Прав Людини «ВЕСТЕД» (Ужгород);
- Херсонська обласна організація ВГО «Комітет виборців України»;
- Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень (Чернігів).

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи