Ознайомчі візити в Тягинську, Борозенську та Кочубеївську громади Херсонської області: розробляємо сучасний Статут громади
На початку літа громадські експерти разом з владою та активістами звільнених Херсонських розпочали сезон розробки нових сучасних дієвих Статутів.
Це партнерський проект Причорноморського центру політичних і соціальних досліджень (ПЦПСД) та Тягинської, Борозенської і Кочубеївської громад. Назва проекту чітко регламентує його мету, завдання та заходи: «Сприяння розробці статутів територіальних громад Херсонської області».
Експерти ПЦПСД Олександр Мошнягул, Володимир Молчанов, Дементій Білий, Олег Дядюн протягом цього року будуть імплементувати в Статути громад нові зміни в законодавстві України, спрямовані на посилення участі громадян у вирішенні місцевих проблем та заради підвищення прозорості місцевого самоврядування.
Нещодавно відбулися ознайомчі візити експертів проєкту Кочубеївської і Борозенської сільських громад Бериславського району Херсонської області. Раніше відбулася подібна зустріч у Тягинській громаді в форматі онлайн через безпекові обмеження. В робочих зустрічах взяли участь начальники відповідних сільських адміністрацій Людмила Костюк та Альона Охримовська, керівники і посадовці підрозділів виконавчої влади та комунальних підприємств обох громад.
Експерти розповіли в деталях про заходи проєкту: створення інклюзивних робочих груп, спільна розробка проєктів Статутів громад, збір пропозицій і зауважень громадян на стадії розробки Статутів, проведення громадських обговорень розроблених проєктів, зокрема у форматі онлайн громадських слухань, затвердження і практичне тестування нових Статутів громад шляхом здійснення передбачених ними заходів місцевої демократії.
Велике значення для активізації громадян моє і навчальна тематично складова проєкту в рамках Школи розвитку ОГС (організацій громадянського суспільства), створеної експертами ПЦПСД в минулі роки.
Експерти розповіли активістам громад про законодавчу обов'язковість віднедавна Статуту громади як документу, в якому необхідно прописувати низку обов'язкових процедур місцевої демократії, а також серйозні вимоги до прозорості та підзвітності влади.
На робочій зустрічі були презентовані різні сфери діяльності Причорноморського центру, в яких громадські експерти можуть допомогти громадам. Окрім сприяння залученню громадян (створення, навчання і підтримка ОГС, консультативно-дорадчих органів, необхідної нормативної бази), це буде також стратегічне і оперативне планування, і сприяння розробкам та реалізації програм і проєктів в окремих галузях: захисті довкілля, інклюзії, моніторингу і оцінці виконання чинних документів стратегічного розвитку і відновлення. Під час обговорення визначили пріоритетні напрямки, в яких громадам найближчим часом знадобиться експертно допомога.
Статтю підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проєкту ХОО Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень «Сприяння розробці статутів територіальних громад Херсонської області». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
Комментарии
Отправить комментарий