На Херсонщині розпочалася програма сприяння підвищенню стандартів планування та реалізації відновлення на місцевому рівні



23 грудня Бериславську міську та Високопільську селищну громади Херсонщини відвідали експерти ГО Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень Олег Дядюн та Володимир Молчанов,  які провели в них перші ознайомчі зустрічі та тренінги в межах проєкту «Сприяння підвищенню стандартів планування та реалізації відновлення на муніципальному рівні». 

Участь у заходах взяли активні представники громади, посадовці та керівництво громад, серед яких начальники військових адміністрацій Олександр Алчієв (Бериславська) та Костянтин Стародумов (Високопільська),  посадовці та представники громадськості обох громад.  

Експерти Причорноморського центру представили мету та етапи реалізації ініціативи, наголосивши на її користі для мешканців громад й перевагах, які вона принесе 

Вони також ознайомили учасників із принципами, що мають визначати процеси планування та здійснення відновлення й відбудови в громадах. 

Зокрема, за словами Олега Дядюна, Високопільська ТГ жорстоко зруйнована під час бойових дій 2022 року, але однією з перших розробила план комплексного відновлення, і активно використовує його для проєктування і підготовки відбудови. Попри перебування Бериславської громади в зоні постійної небезпеки, вона першою на Херсонщині розробила план відновлення, і розуміє, що якісне планування відновлення з максимальним залученням громадян до процесу є запорукою збереження відчуття єдності з громадою тих 90% жителів які її вимушено залишили. 

В свою чергу Олександр Алчієв наголосив, що залучення громадян, зокрема і до розробки плану відновлення та супроводу його виконання,  хай поки і не в будівельних проєктах, є важливим завданням влади. 

Перша заступниця начальника Високопільської ВА Ганна Кучмяк-Шостак зазначила, що зараз розпочався етап реалізації плану: «Він не такий швидкий, як хотілося б, хоча ми розуміємо, що поки ворог продовжує наступати і загрожувати нашому існуванню, держава змушена левову частку ресурсів витрачати на захист, а міжнародні донори проявляють обережність, бо побоюються вкладатися у відновлення того, що може бути знову зруйнованим».

Метою цього проєкту є підвищення стандартів та ефективності процесів відбудови й відновлення на рівні територіальних громад. Він передбачає кілька завдань, зокрема пілотне дослідження процесів відбудови та відновлення у громадах, їхню відповідність базовим принципам доброго врядування ЄС, дослідження 10 об’єктів відбудови в громадах та сприяння громадам у посиленні прозорості, підзвітності та участі громадськості в процесі відновлення та надання відповідних рекомендацій.

До участі у реалізації проєкту запрошено 10 територіальних громад з Миколаївської, Одеської, Херсонської та Чернігівської областей. Проєкт є пілотним та передбачає активну спільну співпрацю з органами місцевого самоврядування, що дозволить дослідити важливі дані про ефективність процесів відновлення на місцевому рівні та виявити проблемні моменти в реальному часі.

Даний проект реалізується Partnership for Transparency Europe в партнерстві з громадською організацією «4U» та Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" за фінансування Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) та Česká rozvojová agentura - CzechAid в рамках ініціативи «REPAIR Ukraine».











 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

АНОНС. Тягинська громада затверджує План відновлення

Громадянське суспільство та залучення громадян в умовах воєнного стану: як бути ефективним?

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи