АНОНС. Тягинська громада Херсонської області навчається інструментам демократії участі та залученню громадян

Продовжується курс навчання активістів Тягинської громади – членів Громадської ради з відновлення.  27 серпня, в 10-00  розпочнеться онлайн-тренінг з теми "Інструменти  місцевої демократії, залучення громадян та громадська активність». 
Мета тренінгу: підвищити  знання та навички представників дорадчо-консультативних органів щодо інструментів місцевої демократії, різних форм безпосереднього  самоврядування та  залучення громадян;   підготовити  План консультацій з громадськістю.
Тренер – Дементій Білий, експерт ПЦПСД

«Я не знаю надійнішого місця збереження найвищої влади суспільства, ніж саме у людей, і якщо ми знаходимо їх недостатньо освіченими для цього, то єдине рішення полягає в тому, щоб навчати їх краще».  (Томас Джефферсон, американський президент (1801 – 1809))

Головні навчальні теми тренінгу: 
1) Види громадської участі та їхнє значення для місцевої демократії. Важливість громадської активності для розвитку місцевих громад. 
2) Інструменти місцевої демократії:  Громадські ради та інші дорадчо-консультативні органи; громадський бюджет; публічні консультації та громадські обговорення; електронні петиції та інші онлайн-інструменти для залучення громадян.
3) Стратегії адвокації та співпраця з місцевою владою; як ефективно комунікувати;  вплив на прийняття рішень.
4) Правові підстави участі громадян, сформульовані в міжнародних та національних документах.  
5) Основні форми  демократії участі (безпосереднього самоврядування), закладені в Законі України про місцеве самоврядування.  
6) Великий перелік форм громадської участі та формування сучасних додаткових можливостей. 

Світоглядним принципом демократії участі  може стати перехід від громади, що очікує соціальних послуг, до громади, що надає соціальні послуги – через залучення до процесу активної громадської діяльності.  

Подолати протистояння влади і народу можливо  тільки спільними зусиллями. Влада і народ – не одне і те ж, але  вони можуть стати єдиними -  в єдності своєї відповідальності, прагнучі єдності та довіри. Влада і народ можуть і мають стати максимально близькими та єдиними – у єдності своєї відповідальності за рівень життя людей в територіальній громаді. З відповідальністю пов'язана й вина. Депутати нехай знають, що важке та безпросвітне життя народу, безвір'я та розчарованість людей відбувається з вини їхньої депутатської бездіяльності, апатії, лінощів. А виборці нехай знають, що в безсиллі депутатів щось змінити на краще винна їхня громадянська невибагливість та скептицизм. Легше управляти (депутатам), не відповідаючи за життя  простих людей, і легше жити (народу), не зважаючи на вибрану  самим же народом  владу. 

Посилання на ЗУМ-конференцію для учасників тренінгу: 

Тема: Тренінг "Інструменти демократії участі та залучення громадян" та підготовка плану консультацій з громадськістю.
27  серпня 2024,  10:00
Zoom Конференція
https://us06web.zoom.us/j/85187779935?pwd=hf5BTDnPXwXHUUvnb2zk01fawyKgxG.1 
Идентификатор конференции: 851 8777 9935
Код доступу: 894844
Контактна особа та організатор  - Олег Дядюн. Голова ПЦПСД, тел. +38(066)7895089

Коротка інформація про проект, в рамках якого проводиться тренінг 
Проект «Сприяння залученню жителів Тягинської громади до процесів відбудови» був розроблений громадською організацією «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень» в рамках Програми "Демократія і належне врядування"  Міжнародного фонду «Відродження». Мета проекту: сприяти швидкому та ефективному відновленню Тягинської сільської громади Херсонської області шляхом активного залучення жителів до розробки та широкого обговорення відповідних програмних документів; підвищення фахового рівня посадовців місцевої влади  та активістів. План роботи  по проекту включає наступні дії: діагностика стану проблем Тягинської громади та можливостей залучення громадян; створення громадської Ради з відновлення;  підготовка проекту комплексного  Плану відновлення громади; Консультаційний центр з питань місцевого розвитку, відновлення та розвитку громадянського суспільства; серія навчальних тренінгів для представників місцевої влади, військової адміністрації  та громадських активістів. Таким чином, Тягинська громада активно долучається до загальноукраїнських процесів відновлення держави в кожному населеному пункті за допомогою громадських експертів та міжнародних донорів. 

Матеріал підготовлено в рамках проекту ПЦПСД «Сприяння залученню жителів Тягинської громади до процесів відбудови»   за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Галина Бахматова 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи