Кочубеївці створюють діалогову групу з розв'язання екологічних проблем громади - результати круглого столу

 

7-го квітня в приміщені Кочубеївської сільскої ради відбувся круглий стіл «Екологічні проблеми та виклики в Кочубеївській громаді» в якому взяли участь представники влади громади, місцеві активісти та прості мешканці. 

Організатори заходу, експерти Причорноморського центру політичних і соціальних досліджень презентували учасникам заходу підготовані ними аналітичні документи:

1. Звіт про дослідження стану екологічної політики в Кочубеївській громаді та реалізації  екологічної складової Стратегії сталого розвитку громади.

2. Результати фокус-групового обговорення  екологічних проблем проведеного ще в січні.

На підставі цих документів експерти оцінили стан реалізації екологічного компоненту Стратегії громади та запропонували своє бачення та способи вирішення головних екологічних проблем. А такими вони вважають відсутність роздільного збору та централізованого вивозу сміття та вкрай низький рівень озеленення в громаді.

Експерти зазначили наступне:

 «В громаді виділено кілька земельних ділянок під полігони твердих побутових відходів, але, по перше, вони не облаштовані належним чином, і, по друге, за відсутності централізованого вивозу сміття, ніхто, навіть бюджетні установи та рада не користуються ними.

Вивозити самостійно не вигідно, і тому все сміття викидається поруч з селами громади, шкідливий пластик розлітається по полям, засмічує ґрунти, потрапляє до їжі худоби. Назріла гостра необхідність в роздільному зборі сміття та його централізованому вивозі на полігони, які необхідно обладнати».

«Громада відчуває гострий брак зелених насаджень, через що погіршується якість повітря та знижується рівень ґрунтових вод. Але є й гарна новина, існує кілька варіантів вирішення зазначеної проблеми, і ці варіанти в силах самої громади, необхідне тільки бажання та консолідація зусиль місцевої влади та представників громадськості».

Учасники круглого столу взяли активну участь в обговорені озвучених проблем. Основним завданням дискусії став пошук спільного розуміння владою та громадянами механізмів вирішення екологічних проблем. Експерти так і зазначили: «без об’єднання зусиль депутатів, посадовців та мешканців вирішення екологічних проблем неможливе».

У рамках круглого столу,  за ініціативою голови Кочубеївської ТГ Людмили Костюк, була створена діалогова група, такий особливий формат робочої групи, до якої залучаються представники влади, місцеві активісти, мешканці громади та експерти Причорноморського центру політичних і соціальних досліджень. В рамках роботи діалогової групи, експерти Причорноморського центру готові вже найближчим часом запропонувати конкретні заходи та проекти документів (такі як комплексна програма "Екологія"), які допоможуть вирішити зазначені екологічні проблеми.

 

Посилання на додаткові матеріали

Екологічні проблеми та виклики в Кочубеївській ТГ - аналітичний звіт

Результати фокус-групового обговорення

 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

 

Контакти:

Херсон, Придніпровський узвіз, 1 оф. 8

Тел. +38 0552 34442

Факс +38 0552 34442  

 

 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Берислав: зустріч з владою. «Громадське коло навколо Бериславської громади: стань архітектором відновлення».

Підсумкова діалогова Платформа в Бериславській громаді: надбання та перспективи